​​​​​​​Druhé čtvrtfinále s Děčínem slibuje velký boj

O severočeských derby toho už bylo napsáno mnoho, takže toto preview bude trochu opakování toho, co už beztak všichni vědí. Ale i tak mohou nastat v tomto druhém čtvrtfinále neobvyklé situace, např. víte, co se stane, když utkání skončí remízou? Nápověda: Nebude se prodlužovat.

Ale pojďme popořadě. Každé střetnutí Ústí s Děčínem má náboj, protože derby nemá prostě favorita a ať se oběma soupeřům daří v lize jakkoli, na derby se vždy oba týmy vyhecují a baví fanoušky. Letos je to ještě více okořeněné o ten fakt, že SLUNETA v prvním derby uhájila  domácí prostředí, stejně tak Děčín v prvním čtvrtfinále, takže na zápasy to je 1:1. Zajímavé také je to, že oba zápasy skončily podobným skóre, v Ústí 81:75 a v Děčíně 85:79. Takže pokud si někdo z fanoušků přál do nového roku vyrovnaná a napínavá derby, tak se mu to splnilo. Co se týče samotného čtvrtfinále, tak tam jsou karty rozdány jasně a SLUNETA má partii rozehranou celkem slušně. Po té, co v Děčíně ztrácela už 21 bodů, dokázala Válečníky přitlačit ke zdi a konečný rozdíl 6 bodů je do odvety hodně slibný.

A jaké že to mohou nastat neobvyklé situace? Vše vychází z pravidla, že rozhoduje celkové skóre za oba zápasy, tudíž k postupu „stačí“ SLUNETĚ vyhrát o 7 a více bodů. Takže první neobvyklá situace: pokud vyhrajeme o 5 bodů a méně, bude se i tak radovat poražený tým. Další možný scénář: základní hrací doba skončí naším vítězstvím o 6 bodů, což by znamenalo prodloužení. A co nastane v případě remízy? Nebude se prodlužovat, protože celkové skóre bude v tom případě +6 pro Válečníky. Jak už oba týmy v průběhu let ukázaly, v derby se může stát cokoli, takže by byla velká škoda nechat si takovou podívanou, navíc s jedinečnou atmosférou, ujít.

Pro fanoušky je navíc připravena jedna novinka, v průběhu poločasové přestávky proběhne live dražba podepsaného dresu z Utkání hvězd, které spolupořádala SLUNETA. Navíc budou moci fanoušci přispět i v průběhu prvního poločasu na Dětskou kliniku IMP ústecké nemocnice, na níž také půjde i celý výtěžek z dražby. Ve spolupráci s naším partnerem LOUDA AUTO, a. s. jsme pro fandy připravili také tipovací soutěž o auto na víkend, ve které mohou soutěžící tipovat, jakým rozdílem skončí středeční utkání.

Antonín Pištěcký:
„Do středeční odvety čtvrtfinále Českého poháru vstupujeme s mankem šesti bodů. První zápas v Děčíně byl fyzicky velmi náročný a ani tentokrát neočekávám nic jiného. Cesta k postupu vede pouze přes nadstandardní výkon na obou polovinách hřiště. Především musíme minimalizovat počet ztrát a útočných doskoků soupeře. Případný postup by byl pro náš klub velkým úspěchem. Věřím, že hala bude opět plná a diváci nenechají chlapce ani na vteřinu vydechnout.“

Absence (důvod, předpokládaný návrat, příp. zmínit i hráče, jejichž start je nejistý):